Srpen 2011

Jak udělat dojem ?

26. srpna 2011 v 11:00 | Per-quiee

Oční kontakt


Jsi součástí společnosti a chceš, aby se na tebe druzí dívali a vnímali tě. Podívej se krátce do očí řidiči autobusu, prodavačce v pekárně, servírce v čajovně... tím se vytvoří pocit sounáležitosti a signalizuje to vzájemný respekt.

Oslovuj jménem


Pokud někoho oslovíš jménem, je to pro něj osobnější a přispívá to k dobrému pocitu.

Projev zájem

Je sestřička kamarádky nemocná? Víš o nedávném problému tvého blízkého ? Nezapomeň se zeptat na to, jak se situace vyvíjí !!! Staneš se tak jejich "spojencem" a vyvoláš v nich příjemný pocit, že v tom nejsou sami :)

Naslouchej

Tohle je opravdu důležité. Moci se svěřit a vypovídat se ze svého trápení je neuvěřitelně cenné. Umíš-li druhým naslouchat a nechat je o sobě mluvit, šíříš kolem sebe klid, pohodu a štěstí - lidé tě za to budou vyhledávat.

Buď iniciativní a upřímná


Jsi na dovolené s rodiči a nikoho neznáš? Nestyď se oslovit holku opodál a pozvat ji třeba na drink, nejenže tak získáš nový kontakt na fb :D ale možná se z toho vyvine super kamarádství !
Upřímnost: Nemusíš druhým jen lichotit a pokládat vše za perfektní. Nepříjemnosti zabal do vhodných slov, pak to druhý vezme líp. Není to lehké, ale vyplatí se to, upřímnosti si lidé cení.

Nabarvi se jako profík

24. srpna 2011 v 10:35 | Per-quiee

1) Jak najít odstín, který mi bude slušet ?

Jestli se nemůžeš rozhodnout mezi dvěma tóny, vyber si ten světlejší - výsledek bude přirozenější :) Vlastní barvu totiž často odhadujeme jako tmavší, než je.

2) Jak dlouho vydrží přeliv ?

Přelivy většinou vydrží asi šest umytí. Opticky pak můžeš odstín vylepšit používáním produktů obsahujících barevné pigmenty, které odpovídají barvě tvých vlasů (já vyzkoušela např. Balea.. najdeš ji v DM a je docela levná - šampon 39,-, kondicionér taky, maska 19,-)

3) Jak nejlíp pečovat o barvené vlasy ?

Po barvení je nejdůležitější vlasy zregenerovat. Nejlíp to půjde se speciálními vlasovými maskami a vyživujícími kúrami. V prvních týdnech je používej po každém mytí vlasů. (také mám barvené vlasy, a osvědčil se mi šampon od Gliss Kur, je červený a stojí kolem 60,-)

4) Jak barvit jemné vlasy ?

Jemné vlasy barvu rychle příjímají, ale rychle ztrácí. Proto si udělej test : pár týdnů před barvením na temeni odděl asi 2 cm široký pramen. Rozmíchej lžičku barvy, aplikuj na vlsy a nech působit podle návodu, pokud budeš spokojená, nemusíš se nové barvy vůbec bát :)

5) Jak si sama obarvím odrosty ?

Barvu nanes přesně podle návodu. Pět minut před uplynutím doby působení pak stáhni hřebenem barvící směs z odrostů na zbylé vlasy. Tento trik můžeš použít i u přelivu :)


Maskujeme nedokonalosti

17. srpna 2011 v 14:19 | Per-quiee

Jaký vybrat korektor?

béžový - kryje

zelený - potlačuje zarudnutí

růžový - kruhy pod očima

fialový - rozjasňuje