Jak udělat dojem ?

26. srpna 2011 v 11:00 | Per-quiee

Oční kontakt


Jsi součástí společnosti a chceš, aby se na tebe druzí dívali a vnímali tě. Podívej se krátce do očí řidiči autobusu, prodavačce v pekárně, servírce v čajovně... tím se vytvoří pocit sounáležitosti a signalizuje to vzájemný respekt.

Oslovuj jménem


Pokud někoho oslovíš jménem, je to pro něj osobnější a přispívá to k dobrému pocitu.

Projev zájem

Je sestřička kamarádky nemocná? Víš o nedávném problému tvého blízkého ? Nezapomeň se zeptat na to, jak se situace vyvíjí !!! Staneš se tak jejich "spojencem" a vyvoláš v nich příjemný pocit, že v tom nejsou sami :)

Naslouchej

Tohle je opravdu důležité. Moci se svěřit a vypovídat se ze svého trápení je neuvěřitelně cenné. Umíš-li druhým naslouchat a nechat je o sobě mluvit, šíříš kolem sebe klid, pohodu a štěstí - lidé tě za to budou vyhledávat.

Buď iniciativní a upřímná


Jsi na dovolené s rodiči a nikoho neznáš? Nestyď se oslovit holku opodál a pozvat ji třeba na drink, nejenže tak získáš nový kontakt na fb :D ale možná se z toho vyvine super kamarádství !
Upřímnost: Nemusíš druhým jen lichotit a pokládat vše za perfektní. Nepříjemnosti zabal do vhodných slov, pak to druhý vezme líp. Není to lehké, ale vyplatí se to, upřímnosti si lidé cení.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama